Nesze Jastrzębie

AKTUALNOŚCI

Lewe kontrole?

Napisał Dział:: AKTUALNOŚCI

Jastrzębie - Zdrój rzadko trafia do ogólnopolskich mediów. Jeśli już, to zazwyczaj nie chodzi o informacje poprawiające wizerunek. Ostatnio na „tapetę” wziął nasze miasto „Polsat”. W programie interwencyjnym ukazał się reportaż o firmie, która prawdopodobnie w niewłaściwy sposób, na zlecenie miasta kontrolowała stan techniczny budynków mieszkalnych, placów zabaw i działek.

Piękna katastrofa?

Napisał Dział:: AKTUALNOŚCI

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego alarmuje, że budynkowi przy ul. Północnej 14 może grozić nawet zawalenie. PINB na początku marca złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

 

W jednym ze scenariuszy, miasto będzie musiało znaleźć mieszkania dla 92 rodzin. Kto jest temu winien?

 

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odnalazły się niedawno dokumenty potwierdzające, że nadbudówka od początku była samowolą budowlaną, która działa się za wiedzą władz miasta.

 

Jerzy Godlewski, który to wszystko sfinansował, będzie się domagał wielomilionowego odszkodowania, bo Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, iż inwestorem jest Górnicza Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego.

1210 potencjalnych nowych dawców szpiku i komórek macierzystych krwi – to rezultat akcji prowadzonej przy wsparciu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rejestrację podczas akcji „Wszyscy dla Miłosza!” prowadziła Fundacja DKMS wraz z wolontariuszami. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie!

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się ciąg dalszy komunikacyjnych kłopotów w Jastrzębiu-Zdroju. Firma Warbus chce od północy 10 marca zrezygnować ze świadczenia usług przewozowych w mieście. Jako powód wskazano naliczenie 800 tys. zł kary za straty, jakie spowodował niedawny strajk PKM, który jest podwykonawcą dla Warbusa. Dotarliśmy do pisma, jakie zarząd warszawskiej firmy rozesłał do swoich kierowców.  

Inwestor w Bziu

Napisał Dział:: AKTUALNOŚCI

Jak informuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Katowicach, firma LM TECHNIC z Pawłowic Śląskich  jest zainteresowana budową hali przemysłowej na nieruchomości gruntowej przy ul. Rolniczej w Jastrzębiu-Zdroju – Bziu należącej do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Strona 1 z 42

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

0275549
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
639
265
3570
13113
14524
275549

Your IP: 54.236.246.85
Server Time: 2019-03-24 23:01:45