Nesze Jastrzębie

Jaka władza taki pomnik

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: AKTUALNOŚCI

W nocy 20 września przed Centrum Handlowym Gwarek doszło do dużego pożaru. Okazało się, że spłonęła góra plastikowych śmieci zwieziona tutaj na polecenie jastrzębskiego magistrat.

 

Przez pięć lat rządów Anny Hetman zdążyliśmy się przyzwyczaić do różnych fanaberii lokalnej władzy, ale tym razem magistrat grubo przesadził. W połowie września w centrum miasta pojawiła się ważąca 10 ton kostka sprasowanych plastikowych śmieci. Mieszkańcy byli zszokowani. Nielegalne składowiska i podrzucanie śmieci stały się w Polsce normą, ale jeszcze nikt nie był tak bezczelny, aby odpady zostawić w takim miejscu. Szybko okazało się, że ta dziwna ekspozycja powstała na zamówienie… urzędu miasta. Nową „inwestycję” osobiście nadzorowała Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej. Jak się okazało, urzędnicy chcieli zadziałać na wyobraźnię mieszkańców, bo tylko w ciągu jednego dnia jastrzębianie zużywają aż 10 ton plastiku.

 

Jak się łatwo domyśleć, śmieciowy pomnik został źle przyjęty przez ludzi. Sterta odpadów, nawet jeśli towarzyszy jej głębokie przesłanie, jest tylko stertą odpadów. Poza tym plastiku używają nie tylko jastrzębianie, ale cały świat. Jak mają rezygnować z tego tworzywa, skoro wykonana jest z niego większość sklepowych opakowań. Do zmiany konsumenckich nawyków potrzebne są przepisy na szczeblu Unii Europejskiej i akcja edukacyjna na globalną skalę. Jastrzębie-Zdrój z powodu śmieciowej „rzeźby” nie dostało medialnych plusów za postępowość, ale po raz kolejny przyszyto nam łatkę dziwnego miasta. Życie dopisało finał do tej akcji. Ktoś podpalił tę stertę plastikowych śmieci. Okoliczni mieszkańcy mieli smród w mieszkaniach, a strażacy i policjanci niepotrzebną robotę. (fil)

 

Internet aż huczał od komentarzy

  • Mam nadzieję, że Rada Miasta skontroluje i poda do publicznej wiadomości ile zapłacono z Budżetu Miasta za to straszydło. Są to środki publiczne i powinny zainteresować sie tym kontrole zewnętrzne i prokuratura.
  • Robią z nas idiotów i szukają usprawiedliwienia do podniesienia cen za wywóz śmieci.
  • Już wiem czemu się duszę , rozważam wstąpienie na drogę sądową z miastem, ponieważ nie potrafię oddychać.
  • Był to głupi pomysł, więc należało się spodziewać również drugiego głupiego pomysłu jakim było podpalenie, powinien ktoś złożyć zawiadomienie do prokuratury za narażenie zdrowia przez władze miasta ! Oraz za zaśmiecanie centrum miasta!
  • Jeśli Trzaskowski może zasmrodzić połowę Polski, to czemu władze Jastrzębia nie mogłyby się POpisać tak drobnym wysypiskiem, które przeniesiono z ul. Rozwojowej do centrum.
Wyświetlony 546 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 wrzesień 2019 10:03

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

1041471
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
440
793
9967
45582
129061
1041471

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-05-31 03:51:37