Nesze Jastrzębie

FEDRUJEMY

Ratownicy w goglach

Napisał Dział:: FEDRUJEMY

Przez kilka sierpniowych dni ratownicy z kopalń należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej podziemne korytarze zamienili na… podziemne korytarze. Tyle, że stworzone w wirtualnej rzeczywistości.

Daniel Ozon odwołany

Napisał Dział:: FEDRUJEMY

Obradująca w Warszawie Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej we wtorek, 11 czerwca, odwołała Daniela Ozona ze stanowiska prezesa zarządu. Równocześnie  obowiązki prezesa zostały powierzone  delegowanemu członkowi Rady Nadzorczej Robertowi Małłkowi.

To był pokaz siły, sprawności i szybkości. Siedem zastępów ratowników górniczych z wszystkich kopalni Jastrzębskiej Spółki Węglowej wykazało się niezwykłymi umiejętnościami w zawodach o Puchar Prezesa JSW. Najlepszy czas osiągnęła drużyna z Ruchu Zofiówka, która otrzymała tytuł mistrza. Mistrzostwa ratowników górniczych zorganizowano w Połomii koło Mszany. Swoim drużynom kibicowali dyrektorzy kopalni, a także Tomasz Śledź, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych, który oficjalnie rozpoczął zawody.

Kilkanaście warsztatów i pokazów z szaloną ekipą naukowców Pana Korka, gry, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. To wszystko podczas Wielkiego Pikniku Naukowego Kopalni Wiedzy JSW, jaki zorganizowano przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Rok po tragedii

Napisał Dział:: FEDRUJEMY

W Ruchu Zofiówka upamiętniono  górników, którzy odeszli na wieczną szychtę. W kopalnianej cechowni wdowa po górniku, który zginął wskutek tąpnięcia w ubiegłym roku, prezes zarządu JSW Daniel Ozon oraz prałat Bernard Czernecki odsłonili tablicę poświęconą wszystkim ofiarom wypadków górniczych w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.

Strona 1 z 15

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

0488326
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
1128
1780
2908
22813
39472
488326

Your IP: 34.226.234.20
Server Time: 2019-09-17 18:19:59