Nesze Jastrzębie

Górnik z „Zofiówki” mistrzem BHP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: FEDRUJEMY

Zacięta walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty. Rozstrzygnięto dziesiątą edycję „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.” Zwycięzcą został Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka, który zdobył główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. W klasyfikacji drużynowej - podobnie jak w ubiegłym roku - najlepszy okazał się zespół kopalni „Pniówek”.

 

Finał jubileuszowej edycji konkursu odbył się w Biurze Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Konkurs składał się z dwóch części: eliminacji i finału. Wzięło w nim udział 21 zawodników - po trzech pracowników z każdej kopalni i ruchu.

 

- Bezpieczeństwo w górnictwie jest sprawa nadrzędną, stąd wiedza o przepisach BHP powinna być jak najlepsza. Taki konkurs jest sposobem na to, aby tę wiedzę dodatkowo pogłębiać. Wszystkim Państwu życzę powodzenia – powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju.

 

W pierwszej części konkursu uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu zawodników z największą liczbą punktów. W eliminacjach najlepszy wynik uzyskał Jarosław Gąska z kopalni „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Zofiówka i to on ostatecznie został zwycięzcą jubileuszowej X edycji konkursu. Miejsce drugie zajął Grzegorz Błaszczyk z kopalni „Pniówek”, a trzecie Rafał Nowak z tej samej kopalni. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni „Pniówek”. Zwycięzcy dziesiątej edycji konkursu otrzymali nagrody finansowe w łącznej wysokości 33 tysięcy złotych.

 

Laureaci odebrali nagrody z rąk Włodzimierza Hereźniaka - prezesa zarządu JSW, Krzysztofa Króla - wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz Ryszarda Chadery, przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.

 

- Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu posiadanej wiedzy, która powinna się przekładać na większe bezpieczeństwo pracy w naszych kopalniach. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest nadrzędnym celem jaki stawia sobie Zarząd Spółki. Cykliczny konkurs bhp na tak wysokim poziomie doskonale wpisuje się w tę strategię – powiedział Włodzimierz Hereźniak - prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

Na zakończenie rywalizacji wręczono nagrody laureatom internetowego konkursu bhp, funkcjonującego od stycznia  do września na platformie szkoleniowo-informacyjnej „Strefa sztygarai nie tylko”. Wzięło w nim udział ponad dwieście osób.

Wyświetlony 237 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 listopad 2019 10:30

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

0740747
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
2337
718
2337
31340
48357
740747

Your IP: 35.175.113.29
Server Time: 2020-02-17 20:59:13