Nesze Jastrzębie

Szachy bez granic

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: SPORT

Znakomicie zaprezentowali się szachiści UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój podczas Młodzieżowych Mistrzostw Schengen - Szachy dla Pokoju.

 

Turniej odbył się w Luksemburgu. Wzięło w nim udział ponad 140 uczestników z 13 krajów. Ranga imprezy była wysoka, a do Luksemburga zjechało wielu utalentowanych i utytułowanych, młodych zawodników. Szachiści z Jastrzębia-Zdroju pokazali na co ich stać. W grupie do lat 16 Bartłomiej Niedbała zajął pierwsze miejsce. W kategorii do lat 18 Tomasz Gałuszka był drugi ustępując miejsca tylko Lorenzowi Schilay z Niemiec. W grupie U14 Mateusz Dziendziel zdobył brązowy medal plasując się Filipemm Wnękiem z UKS Goniec Staniątki i Jewhenijem Zamechowskim z Ukrainy.

 

Warto podkreślić, że wśród pomysłodawców i organizatorów imprezy był Andrzej Matusiak, jastrzębski radny i prezes Śląskiego Związku Szachowego.

 

Andrzej Matusiak (pierwszy z lewej) podczas spotkania w ambasadzie RP w Luksemburgu.

Andrzej Matusiak (pierwszy z lewej) podczas spotkania w ambasadzie RP w Luksemburgu.

 

Andrzej Matusiak
Szachy mają ogromne walory edukacyjne. Wyrabiają w młodzieży wewnętrzną dyscyplinę i uczą strategicznego, logicznego myślenia. Szachy przeżywają obecnie w Europie i Polsce prawdziwy renesans, stają się wręcz modne wśród młodzieży. Organizowanych jest coraz więcej turniejów, a niektóre samorządy wpisuję tę dyscyplinę w programy szkolne w ramach programu edukacja poprzez szachy. Sukces młodych zawodników UKS Pionier w Luksemburgu jest najlepszym dowodem na to, że szachy mają ogromny potencjał także w naszym mieście. Nie marnujmy tego! Jako jastrzębianin i prezes Śląskiego Związku Szachowego jestem otwarty na propozycje współpracy ze strony władz naszego miasta.

 

Miejsca zajęte przez naszych zawodników w poszczególnych
kategoriach wiekowych:

U8
Stanisław Ziebura - 14

U12
Bartosz Bała - 7

U14
Mateusz Dziendziel - 3
Kacper Woś - 7
U 16
Bartłomiej Niedbała - 1
Zuzanna Adamczyk - 4
(była najlepsza wśród dziewcząt)

U18
Tomasz Gałuszka - 2
Agnieszka Buchta - 6
Dawid Sułkowski - 9

Wyświetlony 283 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 maj 2019 14:01

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

0566507
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
889
786
889
10233
44989
566507

Your IP: 34.231.21.123
Server Time: 2019-11-11 23:35:36