Nesze Jastrzębie

Akademia Talentów wróciła do Jastrzębia-Zdroju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: SPORT

W  Hali Sportowej w Szerokiej uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego pod patronatem Jastrzębskiego Węgla.

 

Po czterech latach przerwy Akademia Talentów wraca z Żor do Jastrzębia-Zdroju. W Hali Sportowej przy ul. Reja będzie mieścić się baza treningowa oraz bursa dla akademików, a docelowo również szkoła. W inauguracji wzięli udział: uczniowie, ich rodzice i opiekunowie, trenerzy i przedstawiciele sztabu szkoleniowego, a także władze naszego Klubu i goście specjalni.

 

- Cieszę się, że inauguracja roku szkolnego ma miejsce w naszym mieście, w Jastrzębiu-Zdroju, w miejscu, z którym wiąże się wspaniała historia jastrzębskiej siatkówki – mówił gospodarz spotkania Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Szef zarządu Jastrzębskiego Węgla podkreślił rolę Partnera Strategicznego Klubu – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w istnieniu i funkcjonowaniu Akademii.

 

Oczarowania tą ideą nie krył Roberto Santilli, trener pierwszej drużyny. - Jestem pod wrażeniem tego, jak zorganizowana jest Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. W tutejszej Akademii zostały stworzone doskonałe warunki do trenowania i edukacji – uważa Włoch.

 

Przed powrotem Akademii Talentów do Jastrzębia-Zdroju poczynione zostały inwestycje modernizacyjne związane z przebudową hotelu dla młodzieży. Rok szkolny 2019/2020 dzieci i młodzież z AT spędzą w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Kusocińskiego. 

 

- Szkoła Mistrzostwa Sportowego to nowa rzeczywistość dla wszystkich z nas. Będzie to szkoła, która też będzie kładła duży nacisk na edukację, nie tylko na sport. Chcemy, żeby równolegle ze sportem „szedł” wysoki poziom edukacji. Mamy profesjonalną kadrę pedagogiczną, a zajęcia będą dostosowane do trybu życia akademików, do ich treningów – mówiła Elżbieta Dziech-Siekierska, dyrektor SMS Jastrzębskiego Węgla.

 

W trakcie spotkania odbyła się również prezentacja z udziałem niezłomnego sportowca Sławomira Jędrzejko. Bielszczanin w wieku 25 lat uległ wypadkowi na nartach, w którym uszkodził rdzeń kręgowy i trafił na wózek inwalidzki. Dzięki swojej determinacji wrócił jednak do czynnego uprawiania sportu. – To sport ukształtował mój charakter i pozwolił mi tak szybko podnieść się po wypadku i zapomnieć o tym, co było złe – podkreślał Jędrzejko.

 

Najbardziej sztandarowa postać, która wywodzi się z Akademii Talentów, a dziś jest zawodnikiem pierwszego zespołu to Jakub Popiwczak. 23-letni libero rozpocznie w październiku swój ósmy z rzędu sezon w PlusLidze w barwach JW. – Zazdroszczę tym młodym chłopakom, że mogą w takim miejscu zaczynać swoją przygodę z siatkówką, bo mają jeszcze lepsze warunki, niż my mieliśmy. Akademia idzie do przodu. To jest super start dla nich wszystkich – uważa reprezentant Polski i brązowy medalista tegorocznej Ligi Narodów.

Wyświetlony 427 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 wrzesień 2019 13:31

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

0740779
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
2369
718
2369
31372
48357
740779

Your IP: 35.175.113.29
Server Time: 2020-02-17 21:19:05