Nesze Jastrzębie

MOIM ZDANIEM

W powodzi najróżniejszych ankiet i sondaży na temat stanu polskiego sądownictwa, brakuje mi jednego pytania. Powinno się je zadać tylko uczestnikom procesji ze świeczkami wokół sądów: czy przynajmniej raz w życiu stanął Pan/Pani przed obliczem Temidy? Jestem przekonany, że gdyby choć część z nich na własnej skórze odczuła, jak działa u nas wymiar sprawiedliwości, pod sąd chodziliby nie ze świeczkami, ale z koktajlami Mołotowa.

Większość z nas podczas wakacji stara się zwolnić zawodowe obroty, ale są profesje, których przedstawiciele zawsze muszą być zwarci i gotowi. Należą do nich, m.in. policjanci, strażacy, żołnierze, lekarze i oczywiście politycy. Czujni muszą być zwłaszcza samorządowcy, ponieważ to oni idą na pierwszy ogień, bo wybory do miast i gmin odbędą się za rok.

Jeżeli Angela Merkel, Emmanuel Macron i Donald Tusk kogoś nie lubią, to jest wystarczający powód, aby obdarzyć takiego człowieka sympatią. Donald Trump może być irytujący, denerwujący i ekstrawagancki. Nie można mu jednak odmówić cech, które - z nielicznymi wyjątkami - wymarły na europejskich salonach politycznych.

Wydarzeniem polityczno-towarzyskim końcówki długiego weekendu był „marsz wolności” w Warszawie. Jastrzębiem-Zdrój rządzi Platforma Obywatelska, więc siłą rzeczy do stolicy musiała pojechać delegacja z najwyższych szczebli magistrackiej władzy. Swój chrzest bojowy na ogólnopolskim partyjnym spędzie przeżył Roman Foksowicz w nowej roli wiceprezydenta.

Obrywa mi się czasami za niepoprawne politycznie poczucie humoru. W ramach pokuty postanowiłem już nic nie pisać o problemach naszych zachodnich sąsiadów z imigrantami. Ale jak na złość, ostatnio przyjechał z Niemiec mój kuzyn Michał, to znaczy Michael. Wiem, że ktoś znów zadzwoni, ale muszę to Państwu opowiedzieć. Michael mieszka w małej miejscowości, 50 km od Kolonii. W tym roku posyła dziecko do komunii.

Strona 1 z 3

Kontakt z redakcją

tel.: 32 209 18 18
kom.: 509 797 881

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

0904468
Today
Yesterday
This Week
This Month
Last Month
All days
3441
4120
7561
37640
109358
904468

Your IP: 3.234.244.18
Server Time: 2020-04-07 08:54:51