Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 09:54
PRZECZYTAJ!

Szachowa wicemistrzyni świata z Jastrzębia!

Juniorka Zuzanna Gaszka z UKS Pionier Jastrzębie została wicemistrzynią świata w szachach błyskawicznych. Nasza zawodniczka grała w grupie dziewczyn do lat 14. W siedmiu rundach Zuzanna  wywalczyła pięć punktów, ustępując jedynie innej Polce Poli Seemann i nie dając szans rywalkom  m.in. z Anglii, RPA, Chile, Estonii czy Słowenii. Mistrzostwa  odbyły się w greckim Rodos.

To nie jedyny sukces jastrzębianki na tych zawodach. W szachach szybkich zajęła wysokie 8 miejsce. Przypomnijmy na czym polega różnica. W szachach szybkich zawodnik na rozegranie partii ma 10 minut plus 5 sekund za każde posunięcie. Natomiast w błyskawicznych to 5 minut plus 2 sekundy.

W mistrzostwach wziął udział jeszcze jeden zawodnik z UKS Pionier -  Michał Redzisz w kategorii do lat 18. W obu konkurencjach, szachach szybkich i błyskawicznych, zajął wysokie, dziesiąte miejsce.