Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 09:33
PRZECZYTAJ!

Młodzi hokeiści awansowali do finału

Juniorzy młodsi JKH GKS Jastrzębie wywalczyli awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski U18! Podopieczni trenerów Mariusza Bernackiego i Wojciecha Czecha zapewnili sobie kwalifikację za sprawą zajęcia drugiego miejsca w eliminacyjnej grupie B, gdzie wyrównany bój o finały nasza ekipa stoczyła z rywalami z Janowa i Sanoka.

Eliminacje rozgrywane były w systemie trzech turniejów, których gospodarzami byli kolejno wszyscy uczestnicy zmagań. Po wrześniowo-październikowych turniejach w Sanoku i Janowie wszystkie trzy drużyny były w grze o awans. Tym samym o kwalifikacji zadecydował ostatni turniej na Jastorze, który odbył się w miniony weekend.

Na inaugurację zmagań oglądaliśmy prawdziwy thriller, bowiem do 57. minuty Naprzód Janów prowadził na naszej tafli 3:2. Potem jednak stan meczu wyrównał Sebastian Wojciechowski, zaś na początku dogrywki wynik ustalił Oskar Bożerockij. Dzięki temu rozstrzygnięciu nasi juniorzy młodsi zyskali handicap nad Niedźwiadkami Sanok, które w sobotę uległy Naprzodowi 3:4.

Tym samym o wszystkim decydował mecz niedzielny, w którym podopieczni Bernackiego i Czecha wypunktowali sanoczan 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) po golach Marcela Lewka, Dzianisa Felcyrowicza, Macieja Poręby i Jakuba Onaka, którego później obejrzeliśmy w akcji w debiucie w ekstralidze.

Do finałów bezpośrednio awansowały drużyny Naprzodu Janów (11 pkt.) i JKH GKS Jastrzębie (10 pkt.). Sanokowi (6 pkt.) pozostanie jeszcze furtka w postaci ciężkich ogólnopolskich baraży. Turniej finałowy odbędzie się w drugiej połowie lutego.