Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 07:21
PRZECZYTAJ!

Nasi zmierzą się z Turkami

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel zdecydowanie pokonał wicemistrza Niemiec VfB Friedrichshafen i zagwarantował sobie miejsce w najlepszej czwórce drużyn na Starym Kontynencie.

Nasza drużyna rozstrzygnęła losy tej rywalizacji już po drugim secie. Wobec zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla przed tygodniem w Niemczech 3:0, wynik 2:0 po dwóch partiach dla naszego zespołu w środowym spotkaniu zamknął sprawę awansu do półfinału Ligi Mistrzów. W trzecim secie trener Marcelo Mendez wpuścił na plac gry rezerwy, a nasi zmiennicy również nie dali szans rywalom. W walce o finał Ligi Mistrzów zmierzymy się z tureckim klubem Halkbank Ankara. To aktualny wicemistrz swojego kraju.

Drużyna ze stolicy Turcji okazała się lepsza w ćwierćfinałowym dwumeczu od włoskiego zespołu Cucine Lube Civitanova. W pierwszym meczu Halkbank wygrał z mistrzem Włoch 3:1, natomiast dzisiaj w rewanżu Włosi zwyciężyli w meczu 3:1, ale wygrany przez Turków tzw. złoty set okazał się dla nich przepustką do półfinału. Gwiazdami tureckiego zespołu są: Holender Nimir Abdel-Aziz oraz Amerykanie Micah Ma’a i Thomas Jaeschke.

Terminy spotkań półfinałowych są następujące: 28-30.03 (wyjazd) oraz 4-6.04 (dom)