Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 07:17
PRZECZYTAJ!

Piękna, waleczna i z Jastrzębia-Zdroju!

Laura Grzyb, pięściarka z Jastrzębia-Zdroju, została Mistrzynią Europy! W Rzeszowie pokonała Włoszkę.

- Czekałam na tę walkę okrągłe 15 lat. Upadki, wzloty, porażki, lekcje, kontuzje. Jestem tutaj. Zapracowałam na to – napisała Laura Grzyb na swoim profilu FB.

Zawodniczka z Jastrzębia-Zdroju jest mistrzynią Polski juniorek i seniorek w boksie w kategorii wagowej do 54 kg. W kraju nie ma sobie równych, ale w medalowej kolekcji brakowało jej krążków z europejskiego championatu. Aż do teraz. Na gali w Rzeszowie zdobyła tytuł Mistrzyni Europy pokonując na punkty Włoszkę Marię Cecchi.

Laura Grzyb uprawia sport od najmłodszych lat. Najpierw trenowała w klubie biegacza, później grała w lidze tenisa stołowego. W 2008 roku, w wieku 12 lat, po raz pierwszy przyszła na trening do Bokserskiego Klubu Sportowego „Jastrzębie”. I tak to się zaczęło. Jastrzębianka jest nie tylko najlepszą pięściarką, ale także najbardziej urodziwą. W środowisku sportowym uchodzi za prawdziwą miss, ale – jak podkreśla Laura w wywiadach - nie urodą chce przyciągać uwagę, a sposobem, w jaki walczy.