Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 26 października 2024 01:47
PRZECZYTAJ!

Jastrzębscy mastersi w formie

Na 34. Mistrzostwach Polski Masters we Włocławku klubowa ekipa TL Athletics Jastrzębie zakończyła imprezę z trzema medalami.

Aneta Suwaj okazała się najszybsza w rywalizacji pań w kategorii K35 na 5000 m, osiągając czas 19:19.73. Drugą na mecie Ewelinę Brzezinę (LG Stadtwerke Monachium) nasza zawodniczka wyprzedziła o dwanaście sekund.

Dwa pozostałe krążki zdobył Wojciech Lizak. Wojtek świetnie pobiegł na 10000 m wśród mężczyzn w kategorii M40, zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrny medal z czasem 37:09.67.

Drugi medal Wojtek wywalczył na dystansie 5000m osiągając 17:30. Dodajmy przy tym, że w Wojtek również rywalizował w klasyfikacji Mistrzostw Polski Lekarzy i na 10000m wywalczył złoto.

Tuż poza podium zmagania we Włocławku ukończył Paweł Kunina. Zawodnik spisał się znakomicie zajmując czwarte miejsce na 1500 m w kategorii M50 z czasem 4:51.30 oraz szóste miejsce na 5000 m M50 osiągając 18:05.01.