Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 04:42
PRZECZYTAJ!

Popłynęli po medale

Klub Sportowy Nautilus wziął udział w III rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Zlinie. W zawodach wzięło udział 30 naszych zawodników startujących w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych (do 9 lat)

dwie jastrzębianki stanęły na podium. W konkurencji 50 m PP brązowy medal zdobyła Marta Majda, tuż za nią zameldowała się na mecie Majka Lotko. Odwrotnie było natomiast w konkurencji 100 m BF, gdzie tym razem lepsza okazała się Majka Lotko i to ona zdobyła trzecie miejsce. Wynik ten dał jej możliwość uplasowania się na trzeciej pozycji w wieloboju. W konkurencji chłopców w tej samej kategorii wiekowej najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Wojtek Dziura, który w wieloboju uplasował się na piątym miejscu.

W starszej kategorii (10-11 lat)

najlepiej wypadła Sonia Kiliszewska, zdobywając złoto na 100 m PP. Bardzo dobrze wypadli jej rówieśnicy. Jakub Szajter wygrał dwukrotnie na 50 i 100 m PP, natomiast na dystansie 200 m BF był drugi po bardzo zaciętej walce. Miejsca te dały mu w klasyfikacji wielobojowej pierwsze miejsce. Medale zdobywali też Miłosz Mik - trzecie miejsce na 100 m PP oraz Jakub Pelaczyk - drugi na 50 m PP i trzeci w wieloboju.

W kolejnej kategorii (12-13 lat)

w klasyfikacji dziewcząt jedyny medal - brązowy zdobyła Emilia Pacyna w wyścigu na 200 m BF. W tej samej grupie w rywalizacji chłopców bardzo dobrze popłynął Hubert Dyrszka zdobywając dwa srebrne medale na 50 i 100 m PP i w konsekwencji uplasował się na drugiej pozycji w wieloboju.

W najstarszej grupie (14-15 lat)

bardzo dobrze spisał się Krystian Albrecht, który mimo bardzo wymagających rywali, medalistów Pucharu Świata juniorów, spisał się na medal i trzykrotnie stawał na trzecim miejscu podium, co w efekcie dało mu również trzecie miejsce w wieloboju.

Wielką klasę pokazała Zuzia Rzepka, która dwukrotnie zdobyła złote medale na 50 i 100 m PP, natomiast w trzecim starcie minimalnie przegrała i zdobyła drugie miejsce. Miejsca te dały jej oczywiście pierwsze miejsce w wieloboju. Dwa medale brązowe zdobyła również w tej kategorii Klaudia Gorys.

Bardzo dobra postawa całej drużyny przyczyniła się do zdobycia drugiego miejsca w tych zawodach, oraz utrzymania się na pozycji lidera w klasyfikacji pucharowej.