Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 05:25
PRZECZYTAJ!

Dobry początek roku

Dwa medale Mistrzostw Śląska zdobyli nasi zawodnicy podczas Halowych Mistrzostw Śląska, które odbyły się w Ostrawie.

Złoto w zaciętej rywalizacji na dystansie 600 metrów wywalczył Daniel Głuszek pokonując o 0,01 sekundy zawodnika z Bytomia. Daniel poprawił swój rekord klubu młodzików z ubiegłego roku, który również ustanowił podczas Mistrzostw Śląska, gdzie zajął czwartą lokatę.

Brązowym medalistą został Dawid Krakowski, który wykorzystał swoją szansę w biegu juniorów na 300 metrów. Dawid pobiegł w rekordowym dla siebie czasie 36,86 sekundy, zdobywając swój pierwszy krążek. Wprawdzie Dawid uzyskał czwarty czas dnia, ale zawodnik z trzecim czasem wystąpił w biegu nieregulaminowo.

Rekord klubu na 60 metrów ustanowiła Antonia Michalak, nasza juniorka młodsza, zostając samodzielną rekordzistką z czasem 8,41. Do tego wyniku Antonia dołożyła rekord na 200 metrów z czasem 27,45, co również jest najlepszym wynikiem w historii klubu w hali. Na 600 metrów w kategorii juniorek młodszych wystąpiła Dominka Szulik, która bardziej walczyła z gorączką niż z czasem i rywalkami. W tym dniu musiał wystarczyć jej „treningowy” wynik 1.55,01. Na 300 metrów wśród młodziczek wystartowała Wiktoria Herman uzyskując 52,15. Zarówno Wiktoria jak i Daniel są uczniami Gimnazjum nr 6 o profilu lekkoatletycznym, a ich trenerem jest Daniel Kania.

W sprincie młodzików wystartowało dwoje naszych zawodników. Jako pierwsza w bloki stanęła Gosia Lose, która z czasem 8,86 ustanowiła swój nowy rekord życiowy w hali. Jako drugi na 60 metrów wystartował Łukasz Urbanek, który uzyskał podobny sprzed tygodnia wynik 8.06 .