Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 09:30
PRZECZYTAJ!

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla w Lidze Narodów

Dobiegła końca faza zasadnicza rozgrywek Ligi Narodów. Tę cześć tegorocznej rywalizacji w VNL wygrali Włosi, którzy będą gospodarzami turnieju finałowego w Bolonii. Wystąpi w nim też reprezentacja Polski, a także kadra Francji. Miejmy nadzieję, że z naszymi zawodnikami w swoich składach.

Polacy ukończyli zmagania fazy grupowej na drugim miejscu, natomiast Francja uplasowała się na czwartej lokacie. W fazie finałowej wystąpi osiem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej. Turniej finałowy zaplanowano we włoskiej Bolonii w dniach 20-24 lipca.

Ćwierćfinałowej pary przedstawiają się następująco:

Włochy – Holandia

Francja – Japonia

Polska – Iran

USA – Brazylia

Mecze 1/4 finału zostaną rozegrane w środę (20 lipca) i w czwartek (21 lipca). Przegrani odpadną z rywalizacji, a zwycięzcy zagrają w półfinałach (sobota 23 lipca). Mecze o medale VNL 2022 odbędą się w niedzielę 24 lipca.

Dla biało-czerwonych ostatnim turniejem w fazie grupowej był turniej w Gdańsku. Z bardzo dobrej strony pokazali się w nim Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak. W pierwszym starciu w Ergo Arenie z Iranem (porażka 2:3) Fornal pojawił się na boisku dopiero w czwartym secie przy stanie 22:23, a i tak zdołał posłać dwa „asy”, czym odwrócił wynik w tej partii. Na krótkich zmianach pojawiał się również Jakub Popiwczak, ale niestety nie odmieniło to losów spotkania.

W drugim pojedynku z Chinami (zwycięstwo 3:0) klasą dla siebie był Fornal. Nasz przyjmujący zanotował spektakularny występ. Zdobył 20 punktów – 14 w ataku, jeden blokiem i 5 asów serwisowych, wszystkie w pierwszym secie! Do tego miał 75 % pozytywnego przyjęcia. Z kolei, Jakub Popiwczak błyszczał w odbiorze, przyjmując zagrywki rywalu z 73 % przyjęciem.

W potyczce z Holandią nasza jastrzębska „reprezentacja” w kadrze zameldowała się na boisku w mniejszym wymiarze czasu. Popiwczak pauzował, natomiast Fornal pojawił się na trzeciego seta i zdobył dwa „oczka”. W ostatnim meczu ze Słowenią (wygrana 3:1) Fornal zdobył siedem „oczek”, ale wszedł na boisko z ławki, zastępując Aleksandra Śliwkę.

W Bolonii wystąpi również kadra Francji z naszymi trzema zawodnikami. W ostatnim turnieju VNL w japońskiej Osace wystąpili wszyscy trzej gracze Jastrzębskiego Węgla. W trzech meczach Stephen Boyer zdobył 46 punktów, Trevor Clevenot – 32 punkty, zaś Ben Toniutti kierował grą reprezentacji w starciach z USA oraz Argentyną.

Trzymamy kciuki, by wszyscy wymienieni nasi zawodnicy znaleźli się w składach swoich reprezentacji na turniej finałowy VNL w Bolonii.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl