Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 3 lipca 2024 07:52
PRZECZYTAJ!

Sukces Koki

We włoskiej miejscowości Follonica odbył się Puchar Europy Kadetów w Judo. W turnieju wystartowało blisko 600 zawodników z 29 państw Europy oraz z USA Kanady, Meksyku, Argentyny i Zimbabwe.
Sukces Koki

W reprezentacji Polski wystartowały dwie zawodniczki Klubu Judo Koka Jastrzębie: Oliwia Onysk oraz Oliwia Kutyła.

Brązowy medal w kategorii do 40 kg zdobyła Oliwia Onysk. Zawodniczka z Jastrzębia-Zdroju w pierwszej walce uległa po zaciętej dogrywce reprezentantce Holandii, w następnych walkach toczonych w repasażach zwyciężyła z reprezentantką Włoch i Chorwacji W walce o brąz, Oliwia zwyciężyła z kolejną reprezentantką Holandii odnosząc największy sukces w swojej karierze sportowej. Warto zaznaczyć, że jej medal był jedynym zdobytym pierwszego dnia przez reprezentantów Polski.

Druga reprezentantka Klubu Judo Koka Jastrzębie – Oliwia Kutyła – rywalizowała w kategorii 48 kg. W pierwszej walce potrzebowała zaledwie minuty, aby rozprawić się z reprezentantką Holandii, w kolejnej walce rywalizowała z Włoszką, z którą po dogrywce przegrała na kary. Niestety przeciwniczka przegrała kolejną walkę i Oliwia Kutyła odpadła z turnieju.

Zarówno Oliwia Onysk jak i Oliwia Kutyła są medalistkami Mistrzostw Polski w Judo, swoją pasje do sportu rozwijają także poprzez naukę klasie mistrzostwa sportowego o profilu judo w Zespole Szkół mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.